Vestnytt / Sport / Trenerskifte i Telavåg

Har du et tips?

Alle tips til VN behandles anonymt, men det er viktig for oss å vite hvemdu er, slik at vi eventuelt kan få mer informasjon om saken.Derfor ber vi om at du legger inn navn, e-postadresse og telefonnummer.

Namn
Telefon (nn nn nn nn)
E-post
Ditt tips
Trenerskifte i Telavåg

Trenerskifte i Telavåg

Karl Fredrik Sande (55) blir ny hovedtrener for Telavågs 4. divisjonsherrer neste sesong.

Publisert 24.11.09 08:11
Endret 24.11.09 08:11

 Det er en erfaren trener som tar over roret etter Geir Arne Midttveit. Karl Fredrik Sande har ledet fotballag på a-lagsnivå i nærmere 25 år.

– Jeg gleder meg til å ta fatt på jobben som trener for Telavåg. Det er en klubb med mange spennende spillere. Banefasilitetene er gode og bygda støtter opp om laget sitt, sier Sande.

Lokalkjent

Karl Fredrik Sande startet sin trenerkarriere som spillende trener for Halsnøy på slutten av 1970-tallet. Med tiden har han tatt C-trenerutdanning og fått med seg fem opprykk med flere forskjellige klubber. Sande har blant annet solid erfaring med Sotra-fotballen. Han har trent både Nest-Sotra, Hald, Øygard og Skjergard. Nå går han løs på sin første sesong i Telavåg.

– Det er flere gode grunner til at jeg sa ja til å bli Telavåg-trener. Den sportslige biten, med spennende spillere og entusiasme rundt laget, er én viktig faktor, forteller Sande.

Det finnes også en god praktisk grunn til at 55-åringen nå bytter trenerbeite.

– Vi har fritidsbolig i Telavåg. Dermed passer det godt med tanke på reisevei og det å bli kjent med miljøet her ute, sier han.

Øvre halvdel

Telavåg hadde en miserabel vårsesong i år. Etter sommerferien skjedde det en totalforandring. I høst vant laget syv av ni kamper og endte opp midt på tabellen.

– Geir Arne Midttveit og hans medhjelpere har gjort en kjempejobb med laget i inneværende sesong. Det er selvfølgelig en fordel å overta et lag i medvind, sier Karl Fredrik Sande.

Den nye trenerduoen har en plan om å bygge videre på den gode høstsesongen og gradvis sette sitt personlige preg på laget.

– Jeg tror at min fotballfilosofi vil passe godt i Telavåg. Ønsket er å dyrke en direkte stil med hurtige angrep og få ballberøringer. Det vil forhåpentligvis sørge for mye god angrepsfotball i tiden fremover, sier Sande.

Målet for 2010-sesongen er allerede klart.

– Vi ønsker å stabilisere oss på øvre halvdel av tabellen, slår den nye hovedtreneren fast.

Tar med kollegaen

Etter at Sande forlot fotballtilværelsen på Sotra, beveget han seg gradvis innover mot Bergen sentrum. Først Askøy. Så Loddefjord. Det siste året har han trent 4. divisjonslaget Frøya. Når han nå tar fatt på trenerjobben i Telavåg tar nykommeren med seg Ronny Sagstad som hjelpetrener. De to har fulgt hverandre tett de siste årene. Sagstad har vært hjelpetrener under Sande både i Askøy, Loddefjord og Frøya. Som om ikke det er nok er de to nye trenerne også kolleger i arbeidslivet. Begge jobber nemlig som lærere ved Fjell ungdomsskule.

Sagstad har spilt aldersbestemt fotball i Hald og Lyngbø. På seniornivå har 41-åringen vært innom Hald, Vik og Vindafjord på 3. divisjons nivå. Han har trent juniorlag i både Hald og Øygard.

Store forventninger

Styret i Telavåg IL er svært fornøyd med at laget nå blir fulgt opp av en erfaren trenerduo.

– Karl Fredrik og Ronny skulle ha de beste forutsetninger for å kunne videreføre den positive utviklingen som har vært i laget de siste årene. Vi håper og tror at både spillere og trenere er godt motivert og vil sørge for godt spill og god underholdning også i kommende sesong, sier Jan-Henning Nordfonn.

Forberedelsene foran neste sesong er allerede godt i gang og til uken møtes trenere og spillere på klubbhuset i Telavåg. Der vil trenere presentere seg og sine tanker for kommende sesong for gamle og nye spillere.

 

 

Tips en venn




Lars Vaular til Glesnes

Lars Vaular til Glesnes

Lars Vaular med band er siste artist som får plass på plakaten til Periferifestivalen i år.

    Avgjorde på overtid

    Avgjorde på overtid

    Nest-Sotra tok sin første hjemmeseier for året da Randaberg ble slått 2-1 lørdag ettermiddag. Et lompemål fra Marius Takvam og en perle fra Tor-Mattis Kåven rett før slutt avgjorde kampen.

      Fjell får sin første kvinnelige prest

      Fjell får sin første kvinnelige prest

      Maria Tveten fra Askøy er ansatt som ny ungdomsprest i Fjell. Hun ble ordinert i Erdal kirke av biskop Halvor Nordhaug 3.mai. Søndag blir det insettelsegudstjeneste i Foldnes kyrkje.

        Askøy enda med motsegn

        Askøy enda med motsegn

        I likskap med Fylkesmannen i Hordaland enda Askøy kommune på motsegn mot eitt av alternativa i Sotrasambandet.

          Frontkollisjon på Dala

          Frontkollisjon på Dala

          To bilar frontkolliderte torsdag kveld på hovudvegen forbi Dala sør i Fjell kommune. Føraren av den eine bilen er mistenkt for promillekøyring.

            Vått men kjekt

            Vått men kjekt

            Nasjonaldagen var prega av regn, men unge og gamle lot ikkje det stoppa feiringa.

              Siste kortnytt

              Eldre artikler

              Siste kortnytt

              VestNytt
              Skjenet 2, 5353 Straume
              Redaktør: Elisabeth Netland

              Telefon: 56 33 65 00
              Telefax: 56 33 04 10
              Vakttelefon: 480 09 477