Vestnytt / Sport / Snødronningen fra Sotra

Har du et tips?

Alle tips til VN behandles anonymt, men det er viktig for oss å vite hvemdu er, slik at vi eventuelt kan få mer informasjon om saken.Derfor ber vi om at du legger inn navn, e-postadresse og telefonnummer.

Namn
Telefon (nn nn nn nn)
E-post
Ditt tips
Snødronningen fra Sotra

Snødronningen fra Sotra

Katrine Rye-Holmboe fra Hjelteryggen satser nå for fullt på enduro. I helgen imponerte 22-åringen på snøføre.

Publisert 09.02.12 13:02
Endret 09.02.12 13:02

MOTORSPORT: Under helgens enduroløp King of snow  på Lier utenfor Drammen stemte det meste for Katrine Rye-Holmbo. Sotra-jenta kjørte inn til en suveren seier i dameklassen.

– Jeg tok teten fra start og gjorde et veldig bra løp på alle måter. Dette ga verdifull trening foran årets vintercup, sier Rye-Holmboe som kjører for NMK Aurskog/Høland.

To timer i snøen
Dette var første gang Katrine Rye-Holmbo deltok i King of snow  på Lier. Hun var godt fornøyd med arrangementet.

– Det var utrolig gøy å kjøre. Løypene var fine og jeg hadde en god dag på sykkelen. Det er alltid kjekt å prøve noe nytt, sier den fartsglade jenta fra Hjelteryggen.

Rye-Holmboe holdt godt unna for konkurrentene i dameklassen. Hun ble kåret til Queen of snow, men mener at det er forbedringspotensiale.

– Jeg fikk testet formen og det å skulle takle en helt ny løype. Jeg tror imidlertid at jeg har enda mer å gå på, sier 22-åringen.

Enduro-løypen på Lier hadde mye løssnø og is. Det passet bra for Rye-Holmboe.

– Løpet gikk over to timer og det var mye spor i løypen. Jeg fikk testet ut nye piggdekk og fikk de svarene jeg ønsket meg. Når det er mye løssnø trengs det mindre trykk for å styre sykkelen, sier hun.

Tips en venn




Skålar om nokon tar hytta

Skålar om nokon tar hytta

Are Stensland og sambuaren kjøpte seg ei bustadtomt med ei hytte på i fjor. No gir dei hytta gratis til den som kjem med den beste flytteidéen.

    Vil ha tunnel til Hjellestad

    Vil ha tunnel til Hjellestad

    Byrådet i Bergen har bestemt seg. Får dei det som dei vil blir det tunnel frå Bjelkarøy til Hjellestad. Alternativt vil dei berre oppgradere ferjesambandet. – Me må gjera noko me har råd til, seier byråd Filip Rygg.

      Nest-Sotra møter Brann

      Nest-Sotra møter Brann

      I 2009 ble Nest-Sotra slått ut av Brann i tredje runde i cupen. Nå blir det revansjeoppgjør.

        Trygg på at Bjorøytunnelen held

        Trygg på at Bjorøytunnelen held

        Kystverket har inga frykt for at tunnelen til Bjorøyna skal kollapsa under sprengjinga i Vatlestraumen. Men øyfolket er skeptiske trass alle forsikringar.

          Myke trafikanter tør ikke gå langs veien lenger

          Myke trafikanter tør ikke gå langs veien lenger

          I morgen-   og ettermiddagsrushet er det mange som sniker i køen på riksveien ved å kjøre gamleveien gjennom Arefjord, og den store trafikkmengden har skremt de myke trafikantene vekk.

            Sponheim seier nei til fire felt på ny bru

            Sponheim seier nei til fire felt på ny bru

            Fylkesmann Lars Sponheim fremjar motsegn til løysinga med firefelts bru i høgspenttraseen.

              Siste kortnytt

              Eldre artikler

              Siste kortnytt

              VestNytt
              Skjenet 2, 5353 Straume
              Redaktør: Elisabeth Netland

              Telefon: 56 33 65 00
              Telefax: 56 33 04 10
              Vakttelefon: 480 09 477