NM-kvalikk 11. april

Søndag 11. april er det klart for første kvalifiseringsrunde til Norgesmesterskapet i fotball. Hald spiller hjemmekamp mot Fyllingen, mens Sotra SK tar i mot Vestsiden-Askøy i Straume Idrettspark.

[11.03.10 14:03]

Kjørte ruset til politiet igjen

Onsdag kom mannen og meldte seg for politiet. For andre gang kjørte han i påvirket tilstand til politistasjonen.  –  Bilen hans stod utenfor, og var fremdeles varm, sier politibetjent Tom Paulsen. 

[11.03.10 13:03]

Mistenkt for ruskjøring

En mann i 30-årene fra Sotra ble pågrepet tirsdag, mistenkt for å ha kjørt i påvirket tilstand. – Mannen er tatt hånd om, sier politioverbetjent Bjørn Hagen. 

[10.03.10 15:03]

Har du et tips?

Alle tips til VN behandles anonymt, men det er viktig for oss å vite hvem du er, slik at vi eventuelt kan få mer informasjon om saken.Derfor ber vi om at du legger inn navn, e-postadresse og telefonnummer.

Navn
Telefon (nn nn nn nn)
E-post
Ditt tips
Vil leggja ned tre skular

Vil leggja ned tre skular

Rådmannen i Fjell tilrår at skulane Syltøy, Algrøy og Skålevik vert lagt ned allereie frå hausten av. Elevane skal då gå på Ulveset skule.

Publisert 04.02.10 11:02
Endret 04.02.10 11:02

FJELL: Forslaget har slått ned som ei bombe, men etter det Vestnytt kjenner til, kan det vera politisk fleirtal for skulenedlegginga.

Bakgrunnen for nedleggingsplanane er at elevane ved ungdomstrinna på Ulveset og Ågotnes skular vert flytta over til den nye ungdomsskulen på Ågotnes. Rådmannen tilrår at ein byggjer ut Ulveset skule for 12-15 millionar kroner, og altså flyttar elevane frå skulane Syltøy, Algrøy og Skålevik til Ulveset.

Algrøy skule vert då gjort om til grendahus, og det same kan skje med Syltøy. Planen er at Skålevik skule i samarbeid med IL Nest vert utvikla til eit idretts- og fritidssenter for heile skuleområde vest. Samstundes legg rådmannen opp til at ein set av plass til ein eventuell ny skule på Sekkingstad.

Les meir i papiravisa laurdag.


Tips andre

Skriv ut

Tips en venn




Landa avtale med Statoil verd 250 millionar kroner

Landa avtale med Statoil verd 250 millionar kroner

Sontum Fire & Safety har dratt i land ein gigantavtale med Statoil. – Dette betyr fleire årsverk, seier ein stolt dagleg leiar Audun Hellesøy.

    Tidleg heim med jordmor

    Tidleg heim med jordmor

    I Fjell skal nybakte foreldre få besøk av jordmor heime. Slik kan dei få god oppfølging også ved tidleg utskriving frå sjukehuset.

      Rappa vindaugo til Bergh

      Rappa vindaugo til Bergh

      – Det er jævla irriterande, for å seia det mildt, seier Svein Bergh. Torsdag morgon plukka tjuvar med seg seks vindaugo og to terrassedører frå Langøy.

        Sperra riksvegen i tre timar

        Sperra riksvegen i tre timar

        Ein personbil og ein rutebuss frontkolliderte klokka ti laurdag føremiddag i Hellesund. Bilen kom køyrande sørover, og kolliderte med bussen på eitt av dei trangaste strekka på riksveg 561. Det skulle gå tre timar før vegen vart opna att.

          Lettar trykket mot Knappen Sjø

          Lettar trykket mot Knappen Sjø

          Fylkesmannen i Hordaland krev no at Ragn-Sells og Veolia Miljø ryddar opp i den ulovlege flisefyllinga på Vorland i Sund.

            Meir by, mindre senter

            Meir by, mindre senter

            Straume skal etter planen bli by. Men omforminga  startar med ei utbygging av Sartor senter.

              Siste kortnytt

              Eldre artikler

              Siste kortnytt

              VestNytt
              Skjenet 2, 5353 Straume
              Redaktør: Elisabeth Netland

              Telefon: 56 33 65 00
              Telefax: 56 33 04 10
              Vakttelefon: 480 09 477