Sotra med storseier

Sotras fotballherrer var i storslag lørdag ettermiddag. Laget vant hele 7-0 hjemme mot Eid. Simen Birkelund scoret de fire første målene. Jørgen Greve, Ivar Valø og Kristoffer Snekkevik scoret også for vertene.

[19.05.12 18:05]

Promillekjørte på nasjonaldagen

Ein ung mann vart torsdag ettermiddag pågripen av politiet på Ågotnes. Han er mistenkt for å ha vore rusa då han kjørte bil.

[17.05.12 20:05]

Trekkspelarar på festningen

Nord-irske Pride of the Birches trekkspel-band skal spela både på Sartor Storsenter og Fjell festning om kvelden 18. mai, saman med Bjørn Eldevik frå Fjell trekkspelklubb. Dei skal også gå i 17. mai-tog i Bergen.

[15.05.12 14:05]

Har du et tips?

Alle tips til VN behandles anonymt, men det er viktig for oss å vite hvem du er, slik at vi eventuelt kan få mer informasjon om saken.Derfor ber vi om at du legger inn navn, e-postadresse og telefonnummer.

Navn
Telefon (nn nn nn nn)
E-post
Ditt tips
Nattlige golftyver tatt på fersken

Nattlige golftyver tatt på fersken

To unge menn og en kvinne kom gående med to bager fulle av golfballer da de ansatte omringet dem.

Publisert 16.07.10 14:07
Endret 16.07.10 14:07

KOLLTVEIT: Etter at rundt fem tusen golfballer har forsvunnet fra golfbanen på Kolltveit på nattestid de tre siste ukene, bestemte de ansatte seg for å gå nattevakter.

Det gav resultat.

– Nå er de her, var beskjeden golbane-eier Bjørn Evanger fikk fra en av sine ansatte like over midnatt natt til torsdag.

Omringet tyvene
Tre personer ble observert på driving rangen på golfbanen, på nattlig jakt etter hvite golfballer.

– Vi ventet til de var ferdige med å sanke inn golfballene. Deretter gikk vi mot dem  fra hver vår kant, forteller Evanger.

To menn i starten av 20-årene og en ung kvinne kom gående med to bager fulle av golfballer, tilsammen fem hundre golfballer.

Alle tre skal være fra Sotra, og politiet kom raskt til stedet etter at de tre var omringet. Trolig ender saken med forelegg, ifølge politiet. 

– De ville ikke si noe om hva de skulle med ballene. Jeg tror noen står og slår ballene ut fra en kai eller noe et sted. Dette er ikke baller de får solgt videre, fordi de er merket på en spesiell måte, sier Evanger.

Skjer hver sommer
Også i fjor vår skrev Vestnytt om at tusenvis av golfballer forsvant fra den såkalte driving rangen på golfbanen. En driving range er et treningssted der folk står på rekke og rad og slår  golfballer ut på en stor mark,  for å trene på det perfekte slaget. Det kan ligge tusenvis av baller på marka etter en velspilt dag og kveld. 

– Ballene blir liggende over natten, fordi det ofte er folk der og slår helt frem til midnatt nå når det er så lyst. Om morgenen samler vi opp ballene. Vi merker med en gang om  baller er borte, sier Evanger.

Han er trett av raidene, som han karakteriserer som en plage, og som hovedsaklig skjer på sommerstid.

Nye baller for 20.000 kroner
Så langt i sommer har tyveriene betydd at han har måttet bestille fem tusen nye baller til en verdi av 20.000 kroner.

– Jeg tror det er flere enn disse tre som står bak. Det kan være at det er blitt en trend i et visst miljø. Jeg  håper det virker avskrekkende at disse tre ble tatt på fersken, sier golbane-eieren.

Han lover at han kommer til å ringe politiet også neste gang han kommer over nattlige gjester.

– Jeg kunne tatt bagene og bedt de pelle seg vekk. Men  de må blø litt for at de skal skjønne konsekvensene av det de gjør, mener Bjørn Evanger.

Tips en venn




Lars Vaular til Glesnes

Lars Vaular til Glesnes

Lars Vaular med band er siste artist som får plass på plakaten til Periferifestivalen i år.

    Avgjorde på overtid

    Avgjorde på overtid

    Nest-Sotra tok sin første hjemmeseier for året da Randaberg ble slått 2-1 lørdag ettermiddag. Et lompemål fra Marius Takvam og en perle fra Tor-Mattis Kåven rett før slutt avgjorde kampen.

      Fjell får sin første kvinnelige prest

      Fjell får sin første kvinnelige prest

      Maria Tveten fra Askøy er ansatt som ny ungdomsprest i Fjell. Hun ble ordinert i Erdal kirke av biskop Halvor Nordhaug 3.mai. Søndag blir det insettelsegudstjeneste i Foldnes kyrkje.

        Askøy enda med motsegn

        Askøy enda med motsegn

        I likskap med Fylkesmannen i Hordaland enda Askøy kommune på motsegn mot eitt av alternativa i Sotrasambandet.

          Frontkollisjon på Dala

          Frontkollisjon på Dala

          To bilar frontkolliderte torsdag kveld på hovudvegen forbi Dala sør i Fjell kommune. Føraren av den eine bilen er mistenkt for promillekøyring.

            Vått men kjekt

            Vått men kjekt

            Nasjonaldagen var prega av regn, men unge og gamle lot ikkje det stoppa feiringa.

              Siste kortnytt

              Eldre artikler

              Siste kortnytt

              VestNytt
              Skjenet 2, 5353 Straume
              Redaktør: Elisabeth Netland

              Telefon: 56 33 65 00
              Telefax: 56 33 04 10
              Vakttelefon: 480 09 477