Vestnytt / Leiar / Meir nei frå Fylkesmannen

Har du et tips?

Alle tips til VN behandles anonymt, men det er viktig for oss å vite hvemdu er, slik at vi eventuelt kan få mer informasjon om saken.Derfor ber vi om at du legger inn navn, e-postadresse og telefonnummer.

Namn
E-post
Telefon (nn nn nn nn)
Ditt tips

Meir nei frå Fylkesmannen

Fylkesmannen har igjen skapt bølgjer på Sotra. Denne gongen er det ei utbygging på Store-Sotra som får nei. Utbyggjarane er irriterte medan naboane glade.

 

Publisert 13.01.10 03:01
Endret 13.01.10 03:01

Ikkje før er Fjell-ordførar Lars Lie komen heim frå samtale med Fylkesmannen om utbygging på Litle-Sotra så ber det laust igjen. Kristofer Lie, Arvid Ulveseth og Telle Eigedom vil bygge 100 bustader i Huldraspelet mellom Fjell gard og Ulveseth. Planen er å bygge einebustader, rekkehus og terrassehus i eit område der det i dag er fem hus. Fylkesmannen meiner dette er for mykje, men er ikkje negativ til ei viss utbygging i området.

Dermed er vi ved det store spørsmålet når det gjeld utbygging i regionen vår. Skal vi godta fortetting av Straume slik at det blir som ein liten by, eller skal vi spre bygginga utover heile regionen? Vi har mange gode eksempel på det siste. Vi kan nemne nye bygder som Hjelteryggen, Tona, Åttringen, Maggevarden, Halsvarden og Angeltveit. Folk som har busett seg her, har funne seg vel til rette. Men det er ikkje til å kome forbi at det byr på store utfordringar i høve til infrastrukturen når nye store utbyggingsområde blir fylt med folk. I slike felt er det også problematisk å få til sosiale møteplasser.

Når Fylkesmannen set foten ned, er det alltid nokon som rasar. Men at det faktisk og er mange som er glade, kjem ofte mindre tydeleg fram. Vi veit at når Fylkesmannen stikk kjeppar i hjulet for den mykje omtala Sjøfronten, er det mange som frydar seg over det.

Ein ting er sikkert, Sotra og Øygarden kjem til halde fram med å vere populært byggeland. Like sikkert er det det dukkar opp motstand mot ulike prosjekt. Det overordna målet må vere å få til gode bumiljø samstundes som vi gjer alt for å ta vare på vakre friluftsområde.


Tips andre

Skriv ut

Tips en venn




Leiter etter veteranbussar frå vår region

Leiter etter veteranbussar frå vår region

Rutebilhistorisk foreining Hordaland manglar bussar frå Fjell, Sund og Øygarden. No er dei på jakt etter vekkgøymde klenodium.

 

    – Samanslåing på sikt

    – Samanslåing på sikt

    Region vest får no pengar frå staten til samarbeid, mellom anna innan barnevernet. – Ei viktig støtte til regionen, seier Olav Martin Vik.

      Iguanen får nytt hjem

      Iguanen får nytt hjem

      Iguanen som sist uke ble beslaglagt hos Johnny Midttveit på Klokkarvik, kan folk snart se i en dyrepark  på Karmøy.

        Prøvde å selga kai utan å eiga den

        Prøvde å selga kai utan å eiga den

        Terje Nordøy har havna i havnetrøbbel mot si eiga vilje. Øygarden kommune har lista kaia han er medeigar i, som offentleg. – Det morosame er at Øygarden og Sotra Rutelag forsøkte å selga kaien i 1986, ler Terje Nordøy.

          Stort steinalderfunn på Bjorøy

          Stort steinalderfunn på Bjorøy

          Arkeologene jubler over steinalderfunn i Nilsvika, men nå er det slutt på utgravingene.

            Iguan på avveie

            Iguan på avveie

            Den grønne iguanen ble hentet av politiet i Sund onsdag ettermiddag. Nå venter en uviss skjebne.

              Siste kortnytt

              Eldre artikler

              Siste kortnytt

              VestNytt
              Skjenet 2, 5353 Straume
              Redaktør: Elisabeth Netland

              Telefon: 56 33 65 00
              Telefax: 56 33 04 10
              Vakttelefon: 480 09 477